top of page

Brachiterapija- kas tai? 

Brachiterapija

Brachiterapija (išvertus iš graikų kalbos reiškia trumpas atstumas) kitaip žinoma kaip vidinė radioterapija, kiuriterapija ar endokiuriterapija yra radioterapijos (švitinimo) forma, kai radioaktyvus šaltinis yra įterpiamas ar priglaudžiamas prie vietos kurią reikia gydyti. Brachiterapija dažniausiai yra efektyviai naudojama gydant gimdos kaklelio, prostatos, krūties, odos, plaučių, stemlės, tulžies latakų gydyme ir kitų rečiau pasitikančių lokalizacijų gydyme.

 

Brachiterapija gali būti naudojama kaip savarankiškas gydymo metodas ar kartu su išorine spinduline terapija, operaciniu gydymu ar chemoterapija.

 

 

Brachiterpija trunka trumpiau nei gydymas išoriniu spinduliniu metodu, taip didėja galimybė sumažinti išgyvenančių navikinių ląstelių skaičių, o ligoniui tai yra patogus gydymo metodas, nes reikia trumpiau būti gydymo istaigoje ar atvykti į ją ambulatoriškai. 

 

Ligoniui tai yra saugus gydymo metodas, kuris gydymo rezultatais nenusileidžia nei išorinei spindulinei radioterapijai nei operaciniam gydymui.

 

Pagal šaltinio buvimą gydymosios lokalizacijos atžvilgiu skiriamos dvi brachiterapijos rūšys:

 

 

 

 

Intersticinė

Aplikacinė

Radioaktyvus šaltinis specialios įrangos pagalba yra priglaudžiamas, pridedamas prie norimos gydymo vietos

Radioaktyvus šaltinis specialios įrangos pagalba įvedamas, įduriamas į norimus gydyti audinius ar organus, kur gali būti paliekamas visam laikui arba tik gydymo laikotarpiu.

Skirstymas pagal dozės galia:

Mažos dozės galios brachiterapija

Aukštos dozės galios brachiterapija

Vidutinės dozės galios brachiterapija

Pulsinės dozės galios brachiterapija

Mažos dozės galios brachiterapija (LDR)

Skirstant brachiterapiją pagal dozės galią, mažos dozės galios brachiterapija yra tuomet kai dozės galia neviršija 2Gy/h. Šio tipo brachiterapija plačiai naudojama prostatos, burnos organų brachiterapijoje ir kaip savarankiškas ir kaip kombinuotas gydymo metodas. Nedidelė dozė veikia navikines ląstelės nuolatos, tam tikrą laiko tarpą ( iki 2 mėn.), kol baigiasi radioaktyvaus šaltinio veikimas.

 

 

 

 

Prostatos brachiterapija plačiau

Vidutinės dozės galios brachiterapija (MDR) 

Šio brachiterapijos metodo atveju dozės galio yra nuo 2 iki 12Gy/h. 

 

Aukštos dozės galios brachiterapija (HDR)

Šio brachiterapijos metodo atveju dozės galio yra daugiau nei 12Gy/h. Gaunama labai lokali ir didelė dozė gydymo taikinyje, o pats gydymas trunka trumpai. Dažniausiai gydymo gimdos kaklelio, gimdos, galvos ir kaklo navikų, prostatos, stemplės, plaučių, krūties, odos ir kitų retesnių lokalizacijų navikai. Dažniausiai naudojama ginekologinių ir prostatos navikų gydyme. 

 

Pulsinės dozės galios brachiterapija (PDR)

Pulsinės dozės galios brachiterapijos metu gydymas skiriamas tam tikrais implusais ilgesnį laiką, dažniausiai kartą per valandą. Šiuo atveju simuliuojamas mažos dozės galios brachiterapijos efektas, kai nedidelė dozė veikia nuolatos. Taikoma ginekologinių, kaklo ir galvos srities, odos, tulžies latakų navikų gydyme. 

 

Brachiterapija- modernu, saugu!
Ginekologinė brachiterapija
  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google+ App Icon

© 2015 brachiterapija.lt. Sukurta su Wix.com

bottom of page